Özellikle nadir hastalıklar alanında araştırma ve yeniliğe adanmış bir firma olarak, Actelion hastalara yenilikçi tedavi opsiyonları ve yeni anlayışlar sunulmasına yardımcı olan araştırma kurumları, sağlık mesleği mensupları ve hasta dernekleri ile güçlü iş birlikleri kurmaya inanmaktadır.

Günlük iş aktivitelerimiz sağlık mesleği mensuplarının klinik ve hastalık yönetimi tecrübelerinden ortaya çıkan değerli, bağımsız ve uzman bilgisinden faydalanmak için düzenli iletişim kurmayı içerir.

Alanlarındaki bu uzmanlar tarafından gerçekleştirilen ortak çalışmaya dayalı araştırma ve hizmetler, bilimin ilerlemesi, hastalık farkındalığının artmasına yardımcı oldu, çoğunlukla da hastalar için daha iyi klinik sonuçların elde edilmesini sağladı.

Sağlık mesleği mensupları ve kurumlarının, yeni ilaçlar ve yenilikler hakkında meslektaşlarını eğitme konusunda yaptıkları işlerin yanısıra Actelion’a sundukları meşru uzmanlık ve hizmetlerinin de adilane bir biçimde karşılanması gerektiğine inanıyoruz.

Actelion, şirket ile dış gruplar arasındaki etkileşimlerin dürüstlüğün yanısıra ayrıca şeffaflık içerisinde gerçekleştirilmesi gerektiği yönündeki büyüyen beklentinin farkındadır. Yasal gereklilikler ile uyumlu olacak şekilde Actelion sağlık mesleği mensupları ve kurumları ile olan etkileşimlerin niteliğini ve ölçeğini açıklayacaktır. Actelion açıklamaların veri mahremiyeti endişeleri doğurabileceğinin farkındadır ve bu endişelerin de göz önünde bulundurulduğundan emin olmak için sağlık mesleği mensupları ile birlikte çalışmaktadır.

 

DIĞER DOKÜMANLAR